KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13441006
nr 1344 1006
Hans-Erik Eriksson
(1921-1997), Sverige
Oljemålning, Söder Mälarstrand, vy mot Riddarholmen. Signerad. Olja på pannå, 40x59 cm
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 31 augusti 2020
kl 20:37:43
26/8 09:55:34
300 kr
30/8 14:01:14
Hans-Erik Eriksson
Läs mer om Hans-Erik Eriksson